Yazarlık Başvurusu

Yazarlık başvurusu için öncelikle gerekli kuralları okuyunuz.

Başvuru Koşulları

  1. Bu projeye dahil olmak isteyen kişilerde aradığımız en önemli özellik sağlık meslek gruplarının herhangi birinde çalışıyor veya öğrenci olarak eğitim alıyor olması. Eğer sağlık alanında çalışıyorsanız veya öğrenciyseniz başvururken “Sağlık Çalışanıyım” veya “Sağlık Alanında Öğrenciyim” seçeneklerini işaretlemeyi unutmayın.
  2. Projeye sağlık alanında olmayı katılmak isteyenlerde başvurabilir. Aradığımız özelliklerin en önemlisi çeviri yapabilecek seviyede yabancı dil biliyor olmasıdır.
  3. Yukardaki özelliklerden herhangi birine sahip değilseniz de başvuru yapabilirsiniz. Ancak başvururken mesaj bölümüne “Neden yazar olmak istiyorsunuz?” ve “Yazar olunca nasıl katkı sağlayacaksınız?” sorularına cevap veriniz.

İçerik Kuralları

  1. Tipakademi.com’da oluşturulacak bir yazı içerik konseptine uygun olmalıdır. İçerik konseptine uygun olmayan ancak sağlık temalı yazılarınız anasayfadan görünmeyecek şekilde yayına alınabilir.
  2. En önemli hususlardan bir tanesi ise yayınlayacağınız yazı internet ortamında hiçbir platformda yayınlanmamış olmalıdır. Yazı içerisinde alıntı yapılacaksa minimal düzeylerde yapılmalı ve mutlaka kaynak belirtilmelidir.
  3. Yabancı Dil içerikli sitelerden çeviri yapabilirsiniz. Ancak bunun için izin alınmalı ve çeviri yapılan sitede dahil olmak üzere, çevirinin yapıldığı sitenin kullandığı kaynaklar da kaynak bölümüne erişim tarihi ile birlikte eklenmelidir.
  4. Gönderdiğiniz yazılar editörlerimiz tarafından özgünlük testine tabi tutulmaktadır. Özgünlük testi neticesinde internet ortamından yapılan alıntılar tespit edilmekte ve kopya içerikler yayına alınmamaktadır.
  5. Hazırladığınız yazı 300 kelimeden kısa olmamalı, mutlaka başlık ve alt başlıklar içermelidir. Yazı içerisinde vurgulamak istediğiniz yeri koyu olarak işaretlemelisiniz. Ayrıca görsel kullanımı ziyaretçilerin verdiğiniz bilgileri kavramaları açısından çok önemlidir. Mutlaka görsel kullanmanızı öneriyoruz. (Örnek-1 , Örnek-2) Bu yazıları görsel kullanımı, kelime vurguları ve başlık seçimleri açısından dikkatlice değerlendiriniz.

Diğer Kurallar

  • Tipakademi.com’da yazarlık sistemi tamamen gönüllülük esasına dayanır. Hazırladığınız yazılar sizin adınızla ana sayfadan yayına alınacak ve ziyaretçilere sunulacaktır.

Başvuru yaparak tüm koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

[contact-form][contact-field label=”İsim – Soyisim” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Doğum Yılınız” type=”date” required=”1″][contact-field label=”E-posta” type=”email” required=”1″][contact-field label=”İnternet sitesi” type=”url”][contact-field label=”Mesaj” type=”textarea”][contact-field label=”Başvuru Önceliği” type=”checkbox-multiple” required=”1″ options=”Sağlık Çalışanıyım,Sağlık Alanında Öğrenciyim,Çeviri Yapabiliyorum.,Diğer”][contact-field label=”Neden yazar olmak istiyorsunuz? (Diğer’i işaretleyenler dolduracak.)” type=”textarea”][contact-field label=”Yazar olunca nasıl katkı sağlayacaksınız? (Diğer’i işaretleyenler dolduracak.)” type=”textarea”][contact-field label=”Okuduğunuz veya Mezun Olduğunuz Okul ve Bölüm (Sağlık Çalışanı ve Öğrencileri için)” type=”text”][/contact-form]