Tıp Ders Notları, Kitapları ve PDF Arşivi

tıp ders notları ve kitapları pdf indir

Tıp Kitapları ve PDF Arşivi

Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilerin işine çokca yarayacak kitapların pdf arşivi bir kullanıcı tarafından yapılmış.

Bu nedenle kullanım sorumluluğu sitemize ait değildir.

Fizyoloji PDF indir

tıp ders notları ve kitapları pdf indir
tıp ders notları ve kitapları pdf indir

Eski Yunancada Fizyoloji arşivi, physis “doğa, köken” ve logia “çalışma” anlamındaki kelimelerden oluşup, bugün canlı sistemlerin normal işlevini inceleyen bilim dalının ismidir. Biyolojinin alt dalı olan fizyoloji, odak noktası organizmaların, organ sistemlerinin, organların, hücrelerin ve biyomoleküllerin canlı bir sistemde var olan kimyasal veya fiziksel işlevleri nasıl yerine getirdiğidir.

Dahiliye Kitapları PDF

Dahiliye veya uluslararası ismiyle genel tıp, iç hastalıkların önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile uğraşan tıbbi uzmanlık alanıdır. Dahiliye alanında uzmanlaşmış hekimler, uluslararası isimlendirmede dahiliyeciler veya doktorlar olarak geçer.

Anatomi Kitabı Ders Notları PDF

Anatomi, organizmaların ve parçalarının yapısının incelenmesiyle ilgilenen biyoloji dalıdır. Anatomi doğası gereği, embriyolojiye, karşılaştırmalı anatomiye, evrimsel biyolojiye ve filogeniye bağlıdır; çünkü bunlar anatominin hemen (embriyoloji) ve uzun (evrim) zaman çizelgeleri üzerinde üretildiği süreçlerdir. İnsan anatomisi, tıbbın temel temel bilimlerinden biridir.

Biyokimya Kitabı PDF

Biyokimya, canlılardaki ve içinde yaşayan organizmalarla ilgili kimyasal olayları araştıran bilim dalıdır. Biyoloji ve kimyayı bir araya getiren laboratuvar tabanlı bir bilimdir. Biyokimyacılar kimyasal bilgi ve teknikleri kullanarak biyolojik problemleri anlayabilir ve çözebilir.

!İNDİRME LİNKLERİ KALDIRILMIŞTIR!

Bu site, DMCA dijital telif haklarina uygundur. Bize ait olmayan dosyaları veya sahibinin izni olmadan dosyaları saklamıyoruz. Dosyalar sitemizde barındırılmamaktadır. Paylaşımlar sadece eğitim amaçlıdır. Ayrıca, sitemizden DMCA telif hakkı ihlaline yönlendiren bağlantılar da bulunmamaktadır. Bu kitabın size ait olduğunu düşünüyorsanız ve yayından kaldırmak istiyorsanız, lütfen Bize ulaşın.

“Tıp Ders Notları, Kitapları ve PDF Arşivi” üzerine 50 yorum.

  1. İyi günler. Rica etsem Fizyoloji (Guyton), Anatomi (Sobotta), Biyokimya (Harper), Histoloji (Junqueira) Atlaslarını ve Dahiliye için Semptomdan Teşhise, Teşhiste Temel Bilgi, Teşhisten Tedaviye kitaplarının pdf hallerini mail şeklinde gönderebilir misiniz ? Teşekkür ederim…

Bir yanıt yazın