Tıp Ders Notları, Kitapları ve PDF Arşivi

tıp ders notları ve kitapları pdf indir

Tıp Kitapları ve PDF Arşivi

Tıp Fakültesinde okuyan öğrencilerin işine çokca yarayacak kitapların pdf arşivi bir kullanıcı tarafından yapılmış.

Bu nedenle kullanım sorumluluğu sitemize ait değildir.

Fizyoloji PDF indir

tıp ders notları ve kitapları pdf indir
tıp ders notları ve kitapları pdf indir

Eski Yunancada Fizyoloji arşivi, physis “doğa, köken” ve logia “çalışma” anlamındaki kelimelerden oluşup, bugün canlı sistemlerin normal işlevini inceleyen bilim dalının ismidir. Biyolojinin alt dalı olan fizyoloji, odak noktası organizmaların, organ sistemlerinin, organların, hücrelerin ve biyomoleküllerin canlı bir sistemde var olan kimyasal veya fiziksel işlevleri nasıl yerine getirdiğidir.

Dahiliye Kitapları PDF

Dahiliye veya uluslararası ismiyle genel tıp, iç hastalıkların önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile uğraşan tıbbi uzmanlık alanıdır. Dahiliye alanında uzmanlaşmış hekimler, uluslararası isimlendirmede dahiliyeciler veya doktorlar olarak geçer.

Anatomi Kitabı Ders Notları PDF

Anatomi, organizmaların ve parçalarının yapısının incelenmesiyle ilgilenen biyoloji dalıdır. Anatomi doğası gereği, embriyolojiye, karşılaştırmalı anatomiye, evrimsel biyolojiye ve filogeniye bağlıdır; çünkü bunlar anatominin hemen (embriyoloji) ve uzun (evrim) zaman çizelgeleri üzerinde üretildiği süreçlerdir. İnsan anatomisi, tıbbın temel temel bilimlerinden biridir.

Biyokimya Kitabı PDF

Biyokimya, canlılardaki ve içinde yaşayan organizmalarla ilgili kimyasal olayları araştıran bilim dalıdır. Biyoloji ve kimyayı bir araya getiren laboratuvar tabanlı bir bilimdir. Biyokimyacılar kimyasal bilgi ve teknikleri kullanarak biyolojik problemleri anlayabilir ve çözebilir.

Arşiv hazır.

Yorum bölümünden mail adresinizle beraber yorum yapın 🙂

Bu site, DMCA dijital telif haklarina uygundur. Bize ait olmayan dosyaları veya sahibinin izni olmadan dosyaları saklamıyoruz. Dosyalar sitemizde barındırılmamaktadır. Paylaşımlar sadece eğitim amaçlıdır. Ayrıca, sitemizden DMCA telif hakkı ihlaline yönlendiren bağlantılar da bulunmaklinik immunolojinin temellerimaktadır.

Bu kitabın size ait olduğunu düşünüyorsanız ve yayından kaldırmak istiyorsanız, lütfen Bize ulaşın.

Tüm kitapların ve dökümanların PDF linkleri bulunmakta. Ancak istek sırasın göre ekleme yapıyoruz. Yorum bölümünden eklenmesini istediğiniz kitabı yazın.

Sıradaki Kitap Durumu: Sırada Kitap Yok. Hemen Yorumda eklenmesini istediğin kitabı yaz, ekleyelim!

Özet
Tarih
Başlık
Tıp Ders Notları, Kitapları ve PDF Arşivi
Puan
51star1star1star1star1star

27 yorum

  1. Mustafa Kemal Yanıtla

    Sobotta Atlasın İngilizce terimlisi var mı? (İngilizce açıklamalı değil, İngilizce terimlisi)

    • DROFA YazarYanıtla

      İngilizce sürümü var yakında yüklenecek. Terim isimleri ingilizceye benzediği için çok sorun olmayacaktır..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.