Harrison’s Dahiliye – İç Hastalıkları 20. Baskı PDF İndir

Harrison Dahiliye PDF indir

Harrison’s Dahiliye Son Baskı PDF indir

“Harrison’s Dahiliye Son Baskı PDF indir” kitabı her dahiliye asistanının, uzmanının ve tüm ünvanların okuması gereken bir kitaptır. Ayrıca stajlarınızda ve intörnlüğünüzde de size çok faydası dokunacaktır. Kesinlikle iç hastalıkları için kaynak kitap olarak kullanabilirsiniz. 2 cil olan kitabı bulmakta zorlanıyorsanız harrison için paylaştığımız pdf size biraz yardımcı olacaktır.

Harrison’s Kitapları Hakkında Yorumlar

GoodReads.com

“En son teknolojiyi tıbbi uygulamada yansıtan bu baskı, hastalığın anlaşılması, teşhisi ve yönetimi için en yeni stratejileri sunar.”

Amazon Customer

“Karaciğer, safra sistemi ve pankreas da dahil olmak üzere beslenme sistemi cerrahıyım, bu yüzden bu organların birçok cerrahi ve cerrahi olmayan hastalıkları hakkında bilgilendirilmeliyim ve bu kitap bu alandaki diğer kitaplarla birlikte çok önemli bir kaynak beslenme yolu ameliyatı hastalıkları hakkında gerçek bilgiler. Tamamen bilgi sahibi olmak ve size her türlü iç tıbbında uzman bir profesyonel olmak istiyorsanız, size yakın olmak için ihtiyaç duyduğunuz bir kitaptır.”

Tıp Öğrencisi

15. basımdan beri HPIM’i referans kitabım olarak kullanıyorum. Genel olarak bu harika bir kitap ve her zaman hatırlamaya yardımcı olan tablolar, tablolar ve renkler ekleyerek daha iyi hale geliyorlar. Ancak bu yeni baskının bazı önemli dezavantajları vardır:

1. Küçük sorunlara dayalı bir cilt ve daha büyük hastalıklara dayalı bir cilt yapmak iyi bir fikir gibi görünse de, bu pratik değildir. Yalnızca büyük hacimler ağır değil ve masanın etrafında hareket etmek zor değil, aynı zamanda sayfaların cilt boyutundan dolayı ciltleme işleminin çok derin kıvrılmasından dolayı okunması da zordur.

Benzer İçerik  Klinik İmmünoloji'nin Temelleri PDF İndir

2. Yazarların hangi bölümlerin sadece diskte kullanılacağına nasıl karar verdiğinden emin değilim. Örneğin, transfüzyon tedavisi ile ilgili en sevdiğim bölümlerden biri kitaptan kayboldu ve sadece diskte var. Bunu saçma buluyorum – her hastane bazlı doktor her zaman nakille uğraşıyor. Stajyerlerin büyük çoğunluğu, Tularemi, Relapsing Polychondritis veya MEN konularında uzmanlardan ziyade nakilleri ve komplikasyonlarını nasıl yöneteceklerini bilmek çok daha önemlidir – ve bu bölümler makaleyi hazırladı! Sadece diskte bulunabilecek önemli bölümlerin diğer örnekleri Kemik Kanseri, Antiviral tedavi, Zehirlenme ve aşırı dozda ilaç vb.

Link 1: Harrisons Kitapları

İçindekiler;

1. Harrison’s Cardiovascular Medicine (Loscalso) 3 ed (2017)
2. Harrison’s Endocrinology (Jameson) 4 ed (2017)
3. Harrison’s Hematology and Oncology (Longo) 3 ed (2017)
4. Harrison’s Infectious disease (Kasper) 3 ed (2017)
5. Harrison’s Principles of Internal Medicine (Kasper) 19 ed (2015)
6. Harrison’s Principles of Internal Medicine Self-Assessment and Board Review (Wienner) 19 ed (2015)
7. Harrison’s Rheumatology (Fauci) 4 ed (2017)
8. Harrisons’s Neurology in Clinical Medicine (Hauser) 4 ed (2017)

Link 2: Harrison’s İç hastalıkları 17. Baskı PDF Orjinal Türkçe

Link 3: Harrison’s Principles of INTERNAL MEDICINE 20th Edition

Bu kitap henüz yayınlanmamıştır. Bu pdf’te accessmedicine.com’da yayınlanan bazı chapterlar birleştirilmiştir.

!İNDİRME LİNKLERİ KALDIRILMIŞTIR!

Bir cevap yazın