Sosyal Medya

Musical.ly Reklamı Nasıl Engellenir? – Youtube’da Reklam Engelleme


Bumerang - Yazarkafe

Haberler

Musical.ly Reklamı Nasıl Engellenir? – Youtube’da Reklam Engelleme

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...

Youtube’de Belirli Reklamları Nasıl Engellerim?

Youtube’da aynı can sıkıcı videodan önce gösterilen reklamı tekrar tekrar görmek canınızı sıkmaya mı başladı? özellikle musically ve kwai sosyal medya ağlarının reklamları çok sinirlendirmeye başladı. Google’ın kullanıcı hedefli reklamcılık algoritması sayesinde sistemli bir sorun. Bu durum başınızı bile ağrıtabilir. Bu baş ağrısını dindirmek için baş ağrısı nasıl geçer adlı yazımıza bakın.

Bu sorunu çözmenin en kolay yolu, YouTube Red için ödeme yapmak ve tüm reklamlardan kurtulmaktır. En kolay  ücretsiz  Bunu yapmanın yolu ise aşağıdadır.

Youtube’da Video Öncesi Reklam Engelleme

Aynı reklamı tekrar tekrar gördüğünüzde, farenizin imlecini videonun sol alt köşesindeki “Reklamveren Sitesini Ziyaret Et” bağlantısının solundaki “i” daire logosunun üzerine getirin. “Bu reklamı neden görüyorum?”

youtube-reklam-engelleme

youtube-reklam-engelleme

Video, aşağıdaki iletiyi duraklatacak ve gösterecek ve Google’ın size hangi reklamların gösterileceğini belirlediği çok kapsamlı terimleri açıklayacaktır. Bu reklamı göstermeyi durdur” yazan bağlantıyı tıklayın.

youtubede-belirli-reklamlari-engelleme

youtubede-belirli-reklamlari-engelleme

Tıkladıktan sonra, bu belirli reklamı YouTube’un herhangi bir videosunda göremezsiniz. Reklamın “Uygunsuz, İlgisiz veya Tekrarlı” olup olmadığına ilişkin bir sonraki soruyu yanıtlayın. Google’a biraz daha fazla veri vereceksiniz … ya da reklamı neden beğenmediğinizi belirtmeden “Kapat” ı tıklayabilirsiniz. Tamamen isteğe bağlı.

youtube-reklam-engelleme-nasil-yapilir

youtube-reklam-engelleme-nasil-yapilir

Dizi, YouTube mobil uygulamasında neredeyse aynıdır: videoyu tam ekran arayüzünde görüntülediğinizden emin olun, “Bu reklamı göstermeyi durdur” ve onay penceresinde “Evet” e dokunun. Yine, reklamı görmek istemediğinize dair geri bildirim isteğe bağlıdır.

youtube-bu-reklami-engelle

youtube-bu-reklami-engelle

Düşünüyorsanız, “neden bunu  YouTube’da her  videodan önce gösterilen reklam için yapmıyorsunuz?” Diye rahatsız etmeyin. YouTube, her yerde bulunabilmesi sayesinde, size bir şeyler satmak istemeyen, tükenmez bir reklamveren arzına sahip. Zamanınızın en iyi kullanımı, en rahatsız edici veya sık görülen reklamları işaretlemektir.

Bir diğer yöntem ise adblocker yani reklam engelleyici kullanmak.

Bunun için, eklentileri Google Chrome, Firefox, Opera ve diğer birçok kişi için bulabileceğiniz ücretsiz eklentiler olduğu gibi yüklemeniz gerekir.

Sadece “AdBlocker” yazın. Ücretsiz eklentiden herhangi birini indirmek ve bu sinir bozucu reklamları görmeyi durdurmak için yüzlerce seçeneğiniz olacak.

Ancak, sevdiğiniz sitelerde ve kanallarda takılırken bu eklentiyi kapatın. Çünkü aynı zamanda para kazanmalarınıda engellemiş olacaksınız.

Teşekkür ederim.

Özet
Musical.ly Reklamı Nasıl Engellenir? - Youtube'de Belirli Reklamları Engelleme
İçeriğin Adı
Musical.ly Reklamı Nasıl Engellenir? - Youtube'de Belirli Reklamları Engelleme
Açıklama
Youtube reklamlarını nasıl engelleyeceğinizi veya nasıl seçeceğinizi görmek için bu yazıyı okuyablirsiniz. Can sıkıcı musically reklamlarını bu sayede artık görmeyeceksiniz. Aynı reklamları çok sık gösteren youtube reklamları özellikle musically ve kwai sosyal medyalarının reklamları ile nasıl engelleneceğini düşünür hale getirmiştir.
Yazar
Yayınlayan
Tıp Akademi
tipakademi.com
Okumaya Devam Et
Reklam
Sevebilirsiniz:

Tıp eğitimine katkıda bulunabilecek materyalleri ve sağlıklı yaşamak için günlük hayatta kulanabileceğimiz ipuçlarını paylaşıyoruz.

1 Comment

1 Comment

  1. şeyma

    Temmuz 14, 2018 at 3:47 am

    Teşekkürler yaa bıkmıştım artık şu reklamlardan. Tüm videoları tek tek kapattııktan sonra rahatlayacağımm :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Daha Fazla: Haberler

En Üst