Guyton Tıbbi Fizyoloji (13. Yeni Baskı) PDF İndir

Guyton Fizyoloji PDF indir

Guyton Fizyoloji Yeni Baskı PDF indir

Kitap Yorumları;

Gördüğünüz anda saygı duymaya başladığınız, aldığınız anda da içinizden karşı konulamaz bi okuma isteğinin geldiği 1000 küsur sayfalık, tıbbiyelinin vazgeçilmeyen kitabı. Chapterlar ayrı ayrı okulların farklı hocaları tarafından çevrilmiştir.

Guyton Fizyoloji PDF indir
Guyton Fizyoloji PDF indir

Böyle olunca da anlatımı sıkmaz, rutin değildir. Verdiğiniz paraya da değer her haliyle. İzlerken bile zevk alırsınız böyle bir kitabın kütüphanenizi süsleyeceğini düşünerek.

Akademisyenler için değil öğrenciler için olan kitaptır. Kendi içinde kapalı bir sistem olup misal 1.bölüm 5e 7e ayrıntısı için verebilir. Gene de birçok kaynak kitaba göre ayrıntılı verdikten sonra bile durun gene de anlatayım diyip konuyla ilgili özeti verir.

En güzel yanı başka başka örneklerle konuyu tekrar tekrar verip kısa keseyim. Şık dursun mantığından uzak oluşudur. bu da hacmin artmasına sebep olur. kitabın bir insanın tek eliyle taşıyabilceği boyutları zorlamasına sebep olur. ayrıca her bölümden sonra kaynakça vermesiyle gönüllerde taht kurar.

Ne hikmetse binlerce kez düzeltilip dilimize en yakın çevrilmiş. kaynak kitap olsa dahi orjinal metin gene de bin basar da basar.

Üreme kimi zaman homeostatik bir işlev olarak değerlendirilmez. Oysa üreme türün, ölen bireylerinin yerini alacak yeni bireylerinin oluşumunu sağlayarak statik durumun korunmasını sağlar. Bu ifade biçimi homeostaz teriminin kullanımı açısından biraz zorlama olarak düşünülebilir. Ama sonuç olarak bütün vücut yapıları yaşamın otomatikliğini ve sürekliliğini sağlama amacına dönüktür.

Benzer İçerik  Harrison's Dahiliye - İç Hastalıkları 20. Baskı PDF İndir

Mükemmel Kitap

o kadar çok sevilmiş ki özeti bile çıkmış. özeti dediğim cep kitabı. Fırsatçılığın sınırı yok tabi. O değil de tıp fakültesinde ikinci sınıf fizyolojisini bir nebze çekilebilir hale getiren yegane adam/kitaptır.

Ayrıca sanırım eski baskılardan kalma arthur c. guyton’un ağzından ailesine bir ithaf bulunur:

Yaşamım boyu bana rehberlik eden değişmez ilkeleri için babama.

Çocuklarını entelektüel alanlara yönlendirmeye önderlik ettiği için anneme.

Kendini inanılmaz biçimde ailesine adadığı için karıma.

Her şeye anlam kazandırdıkları için çocuklarıma.

Tıbbi Fizyolojinin Guyton ve Salon Ders Kitabı’nı (Guyton Fizyolojisi olarak anılacaktır) düşündüğümde aklımda iki şey açılıyor: birincisi, “tıbbi fizyolojinin İncil’i” ve iki “imkansız”! 😀Evet, bu kitaptan okumak benim için tam anlamıyla bir kabustu. Tıp öğrencileri, devasa boyutu bizi gerçekten korkutan şeydir. Bununla birlikte, Guyton ve Hall Fizikoloji Ders Kitabı, tıp bilimi alanında çok yüksek bir yere sahiptir ve kuşkusuz, en üst bilginin örneğidir. İnsan fizyolojisine hakim olmak istiyorsanız, o zaman bu kitap bir zorunluluktur (bir referans kitabı olarak kullanmanızı öneririm). Bugün, bu yazıda bizleri ücretsiz olarak indirmek için Guyton ve Hall Medical Physiology 13. Baskı PDF Ders Kitabı’nı paylaşacağız. Umarız bu blog yazısını faydalı buluyorsunuzdur.🙂

Guyton and Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı 13. Baskı PDF, Fizyolojideki en çok satan kitaptır ve ilk yayınlanndan bu yana bu geleneğe devam etmiştir. Ve bilmeyenler için Guyton Physiology PDF, tıbbi fizyolojide dünyanın ilk “güvenilir” ders kitabıdır. Bugüne kadar tıp bilimi alanında yapılan tüm araştırma çalışmaları ve bilimsel atılımların yol gösterici ışığı görevini görmüştür.

Guyton Physiology 13. Baskı PDF’nin tıp öğrencileri arasında bu kadar popüler olmasının nedeni, detaylı ve kapsamlı metninin, insan fizyolojisi ve patofizyolojisinde önemli kavramları güzelce özetleyen güzel çizimlerle birleşmesinden kaynaklanmaktadır.

Benzer İçerik  Sobotta Anatomi Atlası Yeni Baskı PDF İndir

 

Guyton ve Hall’un Özellikleri Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı 13. Baskı PDF

Aşağıda, bilerek ilgilenebileceğiniz Guyton Physiology 13. Baskı PDF’sinin birkaç hızlı özelliği bulunmaktadır:

 • Her önemli konu “özet figürler” ve onu elde etmenizi sağlamak için yüksek verimli noktaları ve incileri yansıtan tablolar izliyor .
 • Yüksek çözünürlüklü ve renkli resimler kitap boyunca mevcuttur.
 • Başlıca uzman uzmanları, ünlü sağlık uygulayıcıları ve bu alandaki uzun yıllara dayanan deneyime sahip araştırmacılar tarafından yazılmıştır.
 • Öğrencilerin klinik açıdan önemli konular hakkında açık kavramlar geliştirebilmeleri için klinik bağıntılara daha fazla vurgu yapılması.
 • Orijinal kitabı satın alırsanız (lisanslı olanı), fizyoloji animasyonları, etkileşimli resimler, özdeğerlendirme soruları ve uygulama testleri gibi premium özellikleri sunan çevrimiçi Öğrenci Danışma e-kitapına erişebilirsiniz .

 

Guyton Fizyolojisinin İçindekiler 13. Baskı PDF

Aşağıda, Medical Physiology 13. Baskı PDF Guyton and Hall Metin Kitabında sunulan eksiksiz içerik tablosu bulunmaktadır:

 • BİRİM I: İnsan Vücudunun İşlevsel Organizasyonu ve “İç Çevre” Kontrolü.
 • BİRİM II: Hücre Membranları İle Taşınması
 • ÜNİTE III: Kalp
 • BİRİM IV: Tiraj
 • ÜNİTE V: Vücut Sıvıları ve Böbrekleri
 • BİRİM VI: Kan Hücreleri, Bağışıklık ve Kan Koagülasyonu
 • BİRİM VII: Solunum
 • BÖLÜM VIII: Havacılık, Uzay ve Derin Denizde Dalış Fizyolojisi
 • BİRİM IX: Sinir Sistemi: A. Genel Prensipler ve Duyusal Fizyoloji
 • BİRİM X: Sinir Sistemi: B. Motor ve İntegratif Nörofizyoloji
 • BİRİM XI: Gastrointestinal Fizyoloji
 • BÖLÜM XII: Metabolizma ve Sıcaklık Düzenlemesi
 • BİRİM XIII: Endokrinoloji ve Üreme
 • BİRİM XIV: Spor Fizyolojisi

Tamam, bu bir tanıtım için yeterlidir.

Guyton and Hall Tıbbi Fizyoloji Ders Kitabı 13. Baskı PDF Bedava İndir

Makalenin bu bölümünde direkt bağlantılarimizi kullanarak Guyton Physiology 13. Baskı PDF’sini ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Bu kitabı online deponuza yükledik, böylece anında herhangi bir engel oluşturmadan erişebileceksiniz. Bu dosyayı kontrol ettik ve tamamen güvenli ve orijinal bulduk (yüksek çözünürlüklü PDF sürümü).🙂

Benzer İçerik  Lehninger Biyokimya Full PDF İndir

GUYTON FİZYOLOJİ PDF

TELİF HAKKI BİLDİRİMİ NEDENİYLE KALDIRILMIŞTIR.

 • Bu site, DMCA dijital telif haklarina uygundur. Bize ait olmayan dosyaları veya sahibinin izni olmadan dosyaları saklamıyoruz. Dosyalar sitemizde barındırılmamaktadır. Paylaşımlar sadece eğitim amaçlıdır. Ayrıca, sitemizden DMCA telif hakkı ihlaline yönlendiren bağlantılar da bulunmamaktadır.
 • Bu kitabın size ait olduğunu düşünüyorsanız ve yayından kaldırmak istiyorsanız, lütfen Bize ulaşın.

“Guyton Tıbbi Fizyoloji (13. Yeni Baskı) PDF İndir” üzerine 15 yorum.

  1. Türkçe PDF maalesef hiçbiryerde yok. Bizde telif bildirimi nedeniyle kaldırmak zorunda kaldık. İngilizce içerikli sitelere bakabilirsiniz belki bulunabilir.

Bir yanıt yazın